Ukázky naší práce

Přání k 50. narozeninám

Dobrý den, prosím o složení básně pro k 50. narozeninám pro tatínka. Je to vášnivý kutil a rybář – má velký bivak, chytá i v noci,. Dále je motorkář – má starší motorku na které jezdí, jinak kouká na Moto GP, fandí Abrahámovi. Je to taky kuchař (udírna je jeho doména) a milující manžel, který podporuje naši mamku ve všech koníčcích. Mezi hlavní patří například pěstování kaktusů. Z pravidelného stěhování kaktusů do vytápěného skleníku se stal rituál. Jednou mu při stěhování ten největší kaktus probodnul nohu. Prosím, ať báseň obsahuje tedy i narážku na rizika s kaktusy spojená :-)

Jeho další koníčky jsou občasné sázení Sportky a dále ježci v kleci. Má jich doma asi 20. Je to ten nejlepší táta na světě a máme ho moc rádi. Přání bude, jak ode mne, od dcery, tak od celé naší rodiny (bratr, mamka, babička).


Svatební proslov otce nevěsty

Dobrý den, prosím o sepsání svatebního proslovu na svatbu mojí dcery Terezy a jejího snoubence Jaroslava Nováka (říkám mu Jardo, mám ho rád jako vlastního, moc se k mojí dceři hodí). Seznámili se před sedmi lety v prvním ročníku studia medicíny, od té doby jsou stále spolu. Oba prvním rokem pracují v nemocnici jako lékaři. Rádi běžkují, lyžují a lezou tzv. ferraty, hlavně v Rakousku. Jejich snem je podívat se do Austrálie. Oba jsou velice pracovití a dobří ve svém oboru i koníčcích.

Děti plánují kvůli práci spíše až v budoucnu (ale už mají jasno, že budou mít Terezku a Jardíka :-) Chtěl bych, aby proslov vyzněl pozitivně, ale aby tam bylo i nějak šikovně filozoficky zmíněno,
že manželství není často jako ve filmu, ale když se na něm pracuje, stojí to za to. Děkuji.


Přání k odchodu do důchodu

Dobrý den, prosím o báseň pro naši kolegyni, dlouholetou ředitelku MŠ, jmenuje se Lída, báseň by měla být o její práci, kterou celý svůj život věnovala dětem a v každé duši dítěte zanechala svůj otisk – stopu. Nikdy neví co je únava a odpočinek. Přání by mělo být za její práci od dětí a nás zaměstnanců, děkuji.

Přání k odchodu do důchodu


Proslov k narozeninám

Prosím o pozitivní narozeninovou báseň pro svého tátu. Pracuje jako výpravčí (na trati Poděbrady – Velký Osek), má svoji práci velmi rád, napište tam nějak, že bez něj by to nešlo, že bez něj by ta železniční doprava naprosto zkolabovala :-)

Hodně mně a mému manželovi Adamovi a bratrovi Ondřejovi s přítelkyní Jitkou pomáhá s našimi domy (finance i praktická pomoc). Bratrovi například teď naposledy opravil hlučný stykač na elektřinu v ložnici (aby je to v noci s Jitkou nebudilo) a mně a manželovi pomohl s nábytkem při stěhování. Baví ho elektrikářské práce, ale umí naprosto všechno, je to velký kutil.

Báseň by byla primárně ode mě (já ji budu na oslavě číst), ale i dalších- Adam, bratr, Jitka, máma. Prosím, aby ta báseň vyzněla tak, že ho máme rádi, a že je naše velká opora. K narozeninám dostane notebook, tak kdyby to šlo na konec té básně nějak chytře zakomponovat, jakože se má na co těšit až rozbalí dárek, jako navést ho, co to asi bude, ale neprozradit úplně. Děkuji Nina.

Bez názvu18


Vyznání lásky

Dobrý den, prosím o sepsání básně pro jednu dívku, která se mi moc líbí. Je to vedoucí pošty v mojí rodné vsi, kam se jednou za týden vracím z Prahy ve čtvrtek na otočku na návštěvu za rodiči. Když za nimi přijedu, jdu si zároveň vždy na místní poštu vybrat došlé dopisy a balíky (mám zde psán trvalý pobyt, tak mi všechno chodí sem). Ona Je tam nová, pracuje zde asi 3 měsíce. Jmenuje se Karolína a podle všeho, co jsem zjistil, by měla být nezadaná. Víc o ní nevím, ale úplně mě uchvátila a chtěl bych jí pozvat na rande. Osobní pozvání mi ale přijde trapné, je tam vždycky fronta a navíc bych chtěl něco originálního, něco co by jí doopravdy zaujalo a řekla by si, že mě chce poznat. A tak mě napadlo požádat Vás o složení básně pro ni.

Má modré oči, světle hnědé vlasy a příjemný hlas. V básni by mělo být napsáno něco o mně: je mi 27 let, pracuji v IT, bydlím v Praze, rád jezdím na kole. Báseň by měla být vtipná, ale zároveň i romantická a chtěl bych v ní vyjádřit, že se mi líbí a zeptat se, zda by se mnou šla na kafe nebo na večeři. Prosím, aby tam nějak rafinovaně zaznělo, že mi košem dát „ nemůže“, protože když mě odmítne, tak mi to zlomí srdce a na poštu už chodit nebudu. Žádné psaní mi už tím pádem nedojde a to by jistě jako vedoucí pošty nechtěla :-) Báseň jí pošlu spolu s kontaktními údaji na mě dopisem na adresu dané pošty. Děkuji, Pavel

jak vyznat lásku


Báseň k prvnímu výročí vztahu

Dobrý den, rád bych si objednal báseň k prvnímu výročí vztahu, které budeme slavit za týden s mojí přítelkyní Líbou. Poznali jsme se v jednom baru na malém městě, těsně před půlnocí. Okouzlily mě nejprve její oči a štíhlá postava. Prostě mě dostala. Láska na první pohled! Časem samozřejmě oceňuji i její vlastnosti a celkově skvělý charakter. Prosím, napište v té básni, že se těším na další rok soužití a přidejte nějaké moudro o lásce, je hodně romantický typ, báseň ji dám jako doplněk ke kytici růží. Děkuji.

K prvnímu výročí


Svatební proslov svědkyně

Prosím o sepsání svatebního proslovu, svědčit jdu nevěstě. Ta se jmenuje Petra, ženich je Radek Toužimský, po svatbě budou užívat jeho příjmení. Jsou spolu od roku 2011. Znali se ale dříve z víkendových zábav v Cíbošce (tak se to opravdu jmenuje :D), ale i když se jeden druhému líbil na první pohled, dohromady se dali až mnohem později. Já Ivana i Péťa pocházíme z vesnice Týnčany (blízko Petrovic), kde jsme se poznaly i my dvě a jsme odmala nejlepší kamarádky. Chodily jsme spolu na základku v Petrovicích (Petrovice).

Péta zároveň vždy dostávala nachystané svačiny od mamky, já jsem je neměla, tak jsem jí je občas brala :-D Když jsme vyšly ZŠ, jezdily jsme spolu skoro každý pátek do Kovářova na diskotéku, kde jsme trsaly. Pak nás rozdělila střední škola, každá jsme šly na jinou. I po škole jsme se ale setkávaly, tentokrát už v Praze, kam jsme se obě přestěhovaly a chodily jsme spolu stále pařit. Zažily jsme toho spolu hodně, vždy jsme tu pro sebe byly, chtěla bych jí v proslovu i poděkovat. Já nyní žiju v Austrálii, ale kdykoliv přiletím, tak se sejdeme, máme si toho tolik říct. Obě jsme narozené dost živelné narozené ve znamení lva. Občas dělá doma Petra malou ,,Itálii”.

Radek – je to velký kliďas, pracuje v T-mobile jako obchodní zástupce, je známý tím, že střídá práce, už jich vystřídal 7, tohle je jeho 8.. tak to tam můžete nějak vtipně zařadit:D Péta a Radek mají spolu kocoura, jmenuje se Čikouš, stará se o něj víc Radek, je to taková kočka ničitel, občas něco rozkouše a tak. Proslov prosím dvakrát tak dlouhý, než je standardní rozsah, ráda si připlatím, jen prosím aby byl svatební proslov svědka humorný, ale zároveň i jemný. Děkuji Ivana

nový2


Přání k narozeninám

Dobrý den, prosím o přání k narozeninám pro mého kamaráda. Poznali jsme se před deseti lety v autoškole, když jsem končila jízdu, tak on na tu svoji čekal, takže jsme se v autě vystřídali, ale já se neměla jak dostat domů, tak jsme jeli s instruktorem a Honzou k nám do malé obce Žehuně. Je to ajťák tělem i duší, často hasí nejen moje problémy s notebookem, ale i ty osobní – vždycky mu fňukám na ICQ večer,

Máme spolu takový specifický humor, který chápeme jenom my. Já vždycky říkám něco ve stylu: Honzo a nešlo by…? A on mě vždycky přeruší a řekne – NE (ze srandy), aniž by si mě vyslechnul, co že to potřebuju. Bydlí v Hradci a Pardubicích, ty města střídá. Já ho zdravím do Pardubic a on je v Hradci a když ho zdravím do HK, tak je v Pardubicích. Nedokážu odhadnout, kde se právě nachází.

Většinou jezdí k nám do Žehuně na návštěvu bohužel jenom v rychlosti některý pátek, má na mě málo času (drobná výtka možná). Jezdí po dálnici a Jezdí jako blesk – podezírám ho, že překračuje povolenou rychlost. Ráda bych aby v proslovu zaznělo, že bez něj bych byla totálně ztracená, já, můj notebook a vůbec všechno. A že mu přeju, aby byl slavnější a úspěšnějí než Bill Gates a Steve Jobs dohromady (myšleno jakože je strčí do kapsy). Moc děkuji.

Bez názvu27


Text na svatební oznámení

predni_strana (2)Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o text k našemu svatebnímu oznámení (bude rozevírací 15×15 cm, posílám jeho přední stranu). Myslím, že se do něj vejde celkově asi 6 slok, na každou stranu počítám 3 sloky.

Obřad se koná v Kutné Hoře ve Vlašském dvoře, prvního července v půl druhé.

Rádi bychom nějaký krásný jemný text, který odvypráví ,,příběh“ našeho vztahu. Bereme se po osmi letech, rádi cestujeme vlakem či autem to vzdálených míst i náročnějšího terénu, chodíme na túry, jezdíme na kole a koloběžce. Oba jsme velcí kafaři a doufáme, že naše manželství bude takové jako je manželství našich rodičů, kteří se i přes občasné neshody a hádky mají i po třiceti letech rádi (to tam klidně můžete zmínit, že jsou nám vzorem). Moc děkuji

 

 Svatební proslov svědka

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o sepsání svatebního proslovu, který budu číst na svatbě Ivy
a Michala, jdu za svědka Ivě. Oba jsou to vášniví hudebníci, mají vlastní kapelu. Jedná se o jejich druhou svatbu, oba jsou již jednou rozvedení a mají odrostlé děti. Prosím v proslovu nějak vtipně vyzvedněte, že doufám, že už to bude jejich poslední svatba.

Iva ráda vše řídí, tak prosím, aby v proslovu zaznělo, že má být na manžela hodnější a pro Michala tam zase nějak zmiňte radu, že má nosit Ivě květiny, má je ráda. Chci, aby proslov byl psán možná
i s trochou nadsázky, klidně tam nějak zakomponujte i to, že Michal neumí pracovat s navigací, kterou jsem mu dal k narozeninám, a tak raději stále jezdí podle mapy :-D Děkuji.

22


Text na svatební oznámení

Dobrý den, hledala jsem nějaký originální text na naše svatební oznámení a našla jsem Vaše stránky. Ukázky Vašich básní se mi líbí a ráda bych si proto objednala veršované svatební oznámení na náš svatební obřad a veselku. Obojí se koná dne 16. dubna 2016 ve 13:00 v areálu hotelu Ostrov v Nymburce. Jmenujeme se Michal a Romana a po svatbě budeme mít společné příjmení Krejčíkovi. Báseň nemusí mít zrovna vážný tón, bereme se po pěti letech, tak ať je báseň vtipná a s nadhledem. Vybrali jsme romantické místo přímo u řeky Labe, prosím to zmiňte v té básni. Děkuji.

oznameni-ruzoveoznameni-s-versi


Básně na recitační soutěž

Dobrý den, potřeboval bych od Vás akutně pomoci. Manželka mě přihlásila na recitační soutěž pro  dospělé do místní knihovny, ve které pracuje a včera mi to s nadšením sdělila :-D Poezii miluji, hodně ji čtu, kdysi jsem básně recitoval i své ženě, když jsme spolu začínali chodit, ale byly to cizí básně, sepsat nějakou na úrovni je zatím bohužel nad mé síly, proto Vás prosím o pomoc. Můžeme si sice vybrat a zarecitovat nejen básně vlastní ale i některé z básní domácích či světových autorů, ale raději bych něco originálnějšího, co nikdo jiný mít nebude.

Potřebuji básně dvě – námět první básně by měl být každodennost a námět druhé básně tanec,
v obou básních by se navíc mělo prolínat ,,nadtéma“ nenaplněné lásky, což je docela náročné zadání.
K té každodennosti mě napadl takový mikropříběh o tom, že pošťák nosí lidem poštu a sám čeká na milostné psaní, které mu ale bohužel od nikoho nepřichází. Povolený rozsah básně je 30 – 40 veršů.
K tomu tanci mě nic zajímavého nenapadá, moc netancuji, chodil jsem jen do tanečních kdysi, kde jsem mimochodem poprvé potkal svoji budoucí ženu (už tehdy se mi líbila :), ale dohromady jsme se dali až hodně let poté. Takže možná něco s tím, ale spíš druhou báseň nechám zcela na Vás. Potřeboval bych básně s nápadem a aby šly zároveň dobře recitovat. Děkuji za odpověď.

báseň poštovní

ukázky


Pokud se Vám ukázky našich básní líbí, nechte si složit vlastní báseň na přání!                    

Všechny básně, které skládáme jsou naprostým originálem! Každá námi vytvořená báseň je dlouhá 150 – 200 slov (tj. 36 – 40 veršů, při tisku cca A4) a ladíme ji až do doby, kdy jste s ní my i Vy naprosto spokojeni.

Jak to funguje?

Stačí vyplnit objednávkový formulář, přesně v něm definovat pro koho a k jaké příležitosti báseň potřebujete a dostatečně dotyčného nebo dotyčnou popsat. Do 4 dní Vám e-mailem zašleme vytvořenou báseň na přání, se kterou zazáříte. Cena za vytvoření básně je 1065 Kč.

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Vaše jméno a příjmení *

Adresa *

Váš email *

Telefon *

Účel básně *
např. přání k narozeninám, svátku, výročí, vyznání lásky apod.

Osoba(y), pro kterou(é) je báseň určena *
např. jméno (případně přezdívka) dané osoby a její statut vůči Vám (je nutné blíže specifikovat, např. manžel/ka, přítel/kyně, maminka, tatínek, babička, dědeček, dívka Vašich snů, apod.)

Vyznění básně *
např. humorné, vážné, milostné apod., je to jen na Vás

Obsah básně (o čem má báseň být) *
zde se prosím nebojte rozepsat, o čem by báseň měla být, co chcete aby v básničce zaznělo
(záliby obdarovaného, domácí mazlíčci, společné zážitky, nějaká konkrétní vzpomínka, cíle a sny obdarované osoby apod.), vše co je pro Vás důležité zde prosím definujte co nejpřesněji

Souhlasíte s plněním služby ihned po zaplacení ceny, tedy ve lhůtě pro odstoupení
od smlouvy? *

ANONE

Souhlasíte se zveřejněním básně na našich stránkách v sekci Ukázky naší práce? *
ANONE

Vaše cena: 1065 Kč

Podmínky odeslání objednávky: *
Souhlasím s obchodními podmínkami a závazně objednávám