Ukázky naší práce

Následující básně byly složeny na přání klientů a slouží pro ilustraci a přiblížení naší tvorby.

(Bez svolení básně vytvořené na přání nikde nezveřejňujeme. Všechny básně zde uvedené jsou zveřejněny se souhlasem našich klientů).

Báseň k prvnímu výročí vztahu – zadání:

Dobrý den, rád bych si objednal báseň k prvnímu výročí vztahu, které budeme slavit za týden s mojí přítelkyní Líbou. Poznali jsme se v jednom baru na malém městě, těsně před půlnocí. Okouzlily mě nejprve její oči a štíhlá postava. Prostě mě dostala. Láska na první pohled! Časem samozřejmě oceňuji i její vlastnosti a celkově skvělý charakter. Prosím, napište v té básni, že se těším na další rok soužití a přidejte nějaké moudro o lásce, je hodně romantický typ, báseň ji dám jako doplněk ke kytici růží. Děkuji.

K prvnímu výročí

Svatební proslov – zadání:

Nevěsta se jmenuje Petra, ženich Radek Toužimský, po svatbě budou užívat jeho příjmení. Jsou spolu od roku 2011. Znali se ale dříve z víkendových zábav v Cíbošce (tak se to opravdu jmenuje :D), ale i když se jeden druhému líbil na první pohled, dohromady se dali až mnohem později. Já Ivana i Péťa pocházíme z vesnice Týnčany (blízko Petrovic), kde jsme se poznaly i my dvě a jsme odmala nejlepší kamarádky. Chodily jsme spolu na základku v Petrovicích (Petrovice).

Péta zároveň vždy dostávala nachystané svačiny od mamky, já jsem je neměla, tak jsem jí je občas brala :-D Když jsme vyšly ZŠ, jezdily jsme spolu skoro každý pátek do Kovářova na diskotéku, kde jsme trsaly. Pak nás rozdělila střední škola, každá jsme šly na jinou. I po škole jsme se ale setkávaly, tentokrát už v Praze, kam jsme se obě přestěhovaly a chodily jsme spolu stále pařit. Zažily jsme toho spolu hodně, vždy jsme tu pro sebe byly, chtěla bych jí v proslovu i poděkovat. Já nyní žiju v Austrálii, ale kdykoliv přiletím, tak se sejdeme, máme si toho tolik říct. Obě jsme narozené dost živelné narozené ve znamení lva. Občas dělá doma Petra malou ,,Itálii”.

Radek – je to velký kliďas, pracuje v T-mobile jako obchodní zástupce, je známý tím, že střídá práce, už jich vystřídal 7, tohle je jeho 8.. tak to tam můžete nějak vtipně zařadit:D Péta a Radek mají spolu kocoura, jmenuje se Čikouš, stará se o něj víc Radek, je to taková kočka ničitel, občas něco rozkouše a tak. Proslov prosím dvakrát tak dlouhý, než je standardní rozsah, ráda si připlatím, jen prosím aby byl svatební proslov svědka humorný, ale zároveň i jemný. Děkuji Ivana

nový2


Přání k narozeninám – zadání:

Bez názvu14

Text na svatební oznámení – zadání:

predni_strana (2)Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o text k našemu svatebnímu oznámení (bude rozevírací 15×15 cm, posílám jeho přední stranu). Myslím, že se do něj vejde celkově asi 6 slok, na každou stranu počítám 3 sloky.

Obřad se koná v Kutné Hoře ve Vlašském dvoře, prvního července v půl druhé.

Rádi bychom nějaký krásný jemný text, který odvypráví ,,příběh“ našeho vztahu. Bereme se po osmi letech, rádi cestujeme vlakem či autem to vzdálených míst i náročnějšího terénu, chodíme na túry, jezdíme na kole a koloběžce. Oba jsme velcí kafaři a doufáme, že naše manželství bude takové jako je manželství našich rodičů, kteří se i přes občasné neshody a hádky mají i po třiceti letech rádi (to tam klidně můžete zmínit, že jsou nám vzorem). Moc děkuji

Pro zvětšení klikněte na obrázek

vnitrek (2)

Přání k narozeninám – zadání:

Dobrý den, prosím o složení básně pro moji maminku, jmenuje se Hana. Celý život pracovala na železnici i noční směny při soupisu vozů při sestavě vlaků. Vychovala sama dvě děti – Hanu a Jiřího.

Celý život žila jenom pro nás děti, je velmi skromná, obětavá. Velmi pomáhala s výchovou vnoučat, má ráda společnost. V současnosti vyráží na turistické túry s kamarádkami po hradech, zámcích,  chodí cvičit do Sokola, je velice aktivní. Závěrem ji chceme sdělit, že ji máme rádi a popřát zdraví, hodně nachozených kilometrů a veselou mysl. Moc děkuji!

Pro zvětšení klikněte na obrázek

toy-2727553_1280

 Svatební proslov – zadání:

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o sepsání svatebního proslovu, který budu číst na svatbě své svých přátel Ivy a Michala. Oba jsou to vášniví hudebníci, mají vlastní kapelu, ve které společně všichni tři hrajeme. Oba jsou již rozvedení a mají velké děti, jedná se o jejich druhou svatbu. Byl jsem svědkem Michalovi i na jeho první svatbě, tak prosím v proslovu vyzvedněte, že doufám, že už mu svědčit víckrát nebudu muset jít a že doufám, že je to jeho poslední svatba.

Iva ráda vše řídí, tak prosím aby v proslovu zaznělo, že má být na manžela hodnější a pro Michala tam zase nějak zmiňte radu, že má nosit Ivě květiny, má je ráda. Chci aby proslov byl psán možná i s trochou nadsázky, klidně tam nějak zakomponujte i to, že Michal neumí pracovat s navigací, kterou jsem mu dal k narozeninám, a tak raději stále jezdí podle mapy :-D Děkuji

22

Text na svatební oznámení – zadání:

Dobrý den, hledala jsem nějaký originální text na naše svatební oznámení a našla jsem Vaše stránky. Ukázky Vašich básní se mi líbí a ráda bych si proto objednala veršované svatební oznámení na náš svatební obřad a veselku. Obojí se koná dne 16. dubna 2016 ve 13:00 v areálu hotelu Ostrov v Nymburce. Jmenujeme se Michal a Romana a po svatbě budeme mít společné příjmení Krejčíkovi. Báseň nemusí mít zrovna vážný tón, bereme se po pěti letech, tak ať je báseň vtipná a s nadhledem. Vybrali jsme romantické místo přímo u řeky Labe, prosím to zmiňte v té básni. Děkuji.

Pro zvětšení klikněte na obrázek

oznameni-ruzoveoznameni-s-versi

Přání k svátku – zadání:

Ráda bych si u vás objednala báseň k svátku pro svoji neteř Leonu, a aby se její jméno v básni rýmovalo. Neteři je 14 let, je trochu rošťačka, maličko polevila ve studiu poslední dobou bych řekla, nepíše si úkoly a občas má takové šílené nápady, ale nezkazí žádnou zábavu. Taky je náladová, a člověk neví, jak na co zrovna bude reagovat. Ale to patří k jejímu věku a my ji máme rádi, jaká je.

Prosím o veselou básničku, která by obsahovala její jméno, na kterém si velmi zakládá. Taky prosím, abyste tam zmínili, že miluje plyšáky a ráda fotí, hlavně selfíčka a je jí jedno kde a s kým. Dále zbožňuje fantasy, takové ty elfy a podobně. Medvídka prosím připojit k básni toho hnědého a papír pro tisk básně ten růžový, ale to už jsem vyplnila ve formuláři. Předem moc děkuji.

Leona


Příběhy ze života

Na této stránce najdete příběhy ze života aneb básně o životě. Některé z básní jsou veselé, jiné smutné či nostalgické, ostatně jako samotný život. Věříme, že se Vám budou líbit a možná se v některé z nich ,,najdete“. Níže uvedenými básněmi se můžete inspirovat nebo si nechat složit báseň přímo pro Vaši konkrétní životní situaci na míru.

báseň poštovní

 

ŠLA O TOBĚ KRAJEM ZVĚST

Šla o Tobě krajem zvěst,
že nosíš nebe ve jménu
a vlasy jako žíně ječmenů,
že si Tě nelze splést.
Já ptal se květů slunečnic,
proč závistí jim vadne smích.
Prý kráčela jsi včera po polích
a zářila si víc.
I větru musel jsem se ptát,
odkud svou prudkou vůni vzal.
To prý ji vzduchem posílal
Tvůj rozevlátý šat.
Vítr, nebe, ječmen, lány slunečnic,
všichni se mě ptali:
Jestli poznávám už z dáli
tu, která mi půjde vstříc
a o které jde krajem zvěst,
že mívá na rtech vanilku?
Já řekl jim, že ani na chvilku
si s jinou nemohu ji splést.

DÍVKA NA VĚNEČKU

Po obvodu sálu kolo černobílé
chlapců dívek ve slavnostním stejnokroji.
Černí motýlkové sedli na košile,
dívky všechny bílé v jedné řadě stojí.

Zdá se, že si chlapci vážně usmysleli
dvakrát tucet dívčin zasněžených tváří
před zástupy svědků dovést ku oltáři,
který svítil na pódiu u kapely.

Řada dívek v jedno moře splynula mi,
oči zabolely, chtěly prchnout jinam.
Když jsem náhled spatřil pod vlnami
jednu z těch, pro které trápím se a zpívám.

Tehdy podzim u nás ještě nebyl bílý,
málo připomínal nedočkavou zimu.
Dívce do kadeří vločky nasněžily,
bělost závějí si nesla na kostýmu.

Vše co zima nosí, ona oblékla si –
něhu lehkých sněhů, kříšťálovou sponku.
Třpytící se hvězdy postříbřily vlasy,
o rty pokoušel se úsměv zkřehlých zvonků.

Takto vyzbrojena v bílé eleganci
jako labuť – paní širých hladin –
pyšná v chůzi, lehkonohá v tanci,
do své krásy zakletá… Víc neprozradím.

Pak mi vzala slova, přišlo jarní tání,
zimní královna své šperky odložila.
Další léta, když jsem vzpomínával na ni,
plula se mnou labuť tichá, sněhobílá.


PŘÍBĚH JEDNOHO DOMU

(složeno při hledání nového domova v den,                                                                                   kdy byl ten pravý dům nalezen)

V rohu tam stál,
jen tak, nenápadně.
Ač bílý, on barvami hrál,
působil důstojně a ladně.

A mně do oka hned pad,
vždyť smál se na mě krásně,
vypadal, že mohl by mě míti rád
a říkat: ,,Bydli ve mně, jasněěěě!“

Tam Na Plácku, jak se říká,
už jistě přestál mnoho zim,
kolik příběhů jeho historie skýtá,
pro koho byl asi vším?

A komu teď prioritou bude?
Ta otázka se nabízí.
Vždyť doma člověk není všude
a vzpomínky, ty jen tak nezmizí.

Však sžívat se s krásou, to bývá snadné,
znovu ho vidím, životem hýří
a možná dřív než první sníh spadne,
tam Na Plácku – dům číslo 144.


PÍSEŇ O HODINÁCH

Hodiny na své každodenní stráži
těkají po nás bronzovým okem
a netvrďme, že nás to nezaráží,
jak tenkým nenápadným krokem
den ke dni sedá, rok se váže s rokem.

Kyvadla trpělivě hloubí jámy
a často, často připadá mi,
jak neúnavným hrobníkem je čas:
Hladiny vteřin vrší mezi námi,
do rakve střádá okamžiky z nás.

Král Chronus vystrčí své drápky,
když za ručku chytíš rafiji,
uvidíš sudice, co odvíjí,
a kyvadla, jak tik-tak tam-a-zpátky
váhají prozradit – čas dlouhý nebo krátký…?

 

Pokud se Vám ukázky našich básní líbí, nechte si složit vlastní báseň na přání!                    

Všechny básně, které skládáme jsou naprostým originálem! Každá námi vytvořená báseň je dlouhá 150 – 200 slov (tj. 9 -10 slok, při tisku cca A4) a ladíme ji až do doby, kdy jste s ní my i Vy naprosto spokojeni.

Jak to funguje?

ukázkyStačí vyplnit objednávkový formulář, přesně v něm popsat pro koho a k jaké příležitosti básničku potřebujete, jaký je Váš vztah k němu(ní) a dostatečně dotyčného(nou) popsat.

Do 4 dní Vám e-mailem zašleme báseň na přání, se kterou zazáříte. Cena za vytvoření básně na přání je 595 Kč.

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Vaše jméno a příjmení *

Adresa *

Váš email *

Telefon *

Účel básně *
např. přání k narozeninám, svátku, výročí, vyznání lásky apod.

Osoba(y), pro kterou(é) je báseň určena *
např. jméno (případně přezdívka) dané osoby a její statut vůči Vám (je nutné blíže specifikovat, např. manžel/ka, přítel/kyně, maminka, tatínek, babička, dědeček, dívka Vašich snů, apod.)

Vyznění básně *
např. humorné, vážné, milostné apod., je to jen na Vás

Obsah básně (o čem má báseň být) *
zde se prosím nebojte rozepsat, o čem by báseň měla být, co chcete aby v básničce zaznělo
(záliby obdarovaného, domácí mazlíčci, společné zážitky, nějaká konkrétní vzpomínka, cíle a sny obdarované osoby apod.), vše co je pro Vás důležité zde prosím definujte co nejpřesněji

Souhlasíte s plněním služby ihned po zaplacení ceny, tedy ve lhůtě pro odstoupení
od smlouvy? *

 ANO NE

Souhlasíte se zveřejněním básně na našich stránkách v sekci Ukázky naší práce? *
 ANO NE

Vaše cena: 595 Kč

Podmínky odeslání objednávky: *
Souhlasím s obchodními podmínkami a závazně objednávám